• slayt
Duyurular

Saygı Deger Hemşehirlilerim Dernegimizin Sitesi Aktif Hale Gelmiştir Sizlerde üye olup Resım,nisan ,dügün .vefat  vs vs Bilgilerinizi paylasabilirsiniz


Kırıkkale Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,3391   7,3524
EURO 8,8679   8,8839
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 2
Dün: 22
Toplam: 5947
KALİTE

“Kalite”

Yeni çağın doğru tanımı "kalite çağı" olacaktır. .

"Kalite", parayı bastırıp aldığınız malda değildir.

"Kalite", markalı giyim, moda fast-food, lüks araba, havuzlu villa,taklit davranışlar değildir. "Kalite", tutarlı insan, bilinçli yaşam demektir.

"Kaliteli yaşam" paranın elde ettikleriyle sağlanamaz. "Kaliteli yaşam", duyguların kalitesi demektir. Duyguların açılanmasının kalitesi demektir.

"Kaliteli yaşam", düşüncelerin kalitesi demektir. Düşünebilmek, düşüncelerini geliştirebilmek, düşüncelerini paylaşabilmek. düşüncelerini savunabilmek demektir.

"Kaliteli yaşam", kendi hayatınıyönetebilmek demektir. Kendi iradesiyle, kendi seçimleriyle, kendi yönlendirmesiyle yaşamayı başarmak demektir.

Bunların dışındadayaşayabilirsiniz. Ah’larla, of’larla, hep kadere yanarak, hep başkalarını suçlayarak, kimseyi anlamaya yanaşmayarak, fırsat düşünce çalıp çırparak da yaşayabilirsiniz.

Güçlünün karşısında mazlum rolüne bürünüp güçsüze zulüm yaparak da yaşabilirsiniz. Ama "yaşam kalitesinin” dışında yaşar ve ölürsünüz.

Neden sevindiğinizi anlamadan ve neden üzüldüğünüzü bilmeden.

Siz zamanı öldürerek, zamanda sizi öldürerek yaşayıp gidersiniz…Yazan: Erdal Atabek

Firmalarda kalite kontrol servisi; malın geri gelmesi için değil, müşterinin tekrar gelmesi için gereklidir. Yüzde yüz satıcı müşteri memnuniyeti, kalite politikamız olmalıdır.

Müşterinin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim. Bosch

Hiçbir zaman ucuz mala para verecek kadar zengin değilim. İngiliz Atasözü

Kalite her geçen gün daha da aşina olduğumuz bir kavram oluyor. Ancak, toplumda kalite denince ilk akla gelen belli standartlara uyan, güzel, gelişmiş, gibi sıfatların ötesidir, “kalite”. Kalite, kısaca, beklentileri aşmak demektir.

Bu tanımıyla da insanlığın, sürekli gelişmenin bir ifadesini içerir. Dinamik bir kavramdır. Çünkü, insanların beklentileri herkarşılandığında yükselme eğilimi gösterir.

İşimizi planlayıp, uyguladıktan sonra gerekli önlemleri alıp; süreci kontrol ettiğimizde kalite yönetim sisteminde devamlılık arzederek standartı oluşturmuş oluruz.

Kalite günümüzde bireysel algılama şeklidir. Amacımız kaliteyi ucuza almak ise daha mantıklı alışverişler yapmalıyız. Kaliteli ve güvenilir ürünler üreten yerli firmalara öncelik tanımalıyız. Kaliteli yaşamak için aşk ile çok çalışmalıyız çok. nesimidalbudak@gmail.com

 NESİMİ DALBUDAK
Okunma Sayısı: 144


3.238.186.43
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Kırıkkale Delice Küçükafşar Köyü

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top